Здоров'я

Хвороба Лайма: лікарі назвали 7 ранніх симптомів

Понеділок, 24 квітня 2023 Друк E-mail

лікар і пацієнт

Хвороба Лайма (або борреліоз) - це інфекційне захворювання, яке може бути передане від кліща до людини. Хоча не кожен, хто отримав укус кліща, заразиться хворобою Лайма, важливо бути уважним до ранніх симптомів, щоб швидко розпочати лікування.

Ось сім ранніх симптомів хвороби Лайма, на які варто звернути увагу:

  1. Червона пляма на шкірі Один з найбільш ранніх і загальних симптомів хвороби Лайма - це червона пляма на місці укусу кліща. Ця пляма може бути різного розміру, але зазвичай вона з'являється через декілька днів після укусу і може розширюватися довкола. У центрі плями може бути бліда ділянка, що нагадує кільце.

  2. Біль у м'язах та суглобах Біль у м'язах та суглобах - ще один ранній симптом хвороби Лайма. Це може бути м'язовий біль, біль у кістках або ставках, що може бути посилено при русі.

  3. Висока температура тіла Висока температура тіла (феврильна лихоманка) може бути іншим раннім симптомом хвороби Лайма. Це може бути невеликий підйом температури або сильна гарячка.

  4. Втома та слабкість Втома та слабкість - ще один ранній симптом, який може вказувати на хворобу Лайма. Це може бути відчуття загальної втоми або сильної слабкості.

  5. Головний біль та запаморочення Головний біль та запаморочення - це ще один ранній симптом, який може супроводжувати хворобу.

  6. Набряк слизових оболонок Набряк слизових оболонок, зокрема носа та горла, також може бути раннім симптомом хвороби Лайма. Це може призводити до утрудненого дихання, нежиті та закладеності носа.

  7. Порушення серцевого ритму Порушення серцевого ритму - це рідкісний, але серйозний ранній симптом хвороби Лайма. Це може бути відчуття нерегулярності серцевого ритму, швидкого або повільного серцебиття.

Якщо у вас з'явилися будь-які з цих симптомів, особливо якщо ви були у зоні з високим ризиком отримання укусу кліща, важливо звернутися до лікаря. Хвороба Лайма може бути важкою для діагностики, тому важливо розпочати лікування якнайшвидше. Якщо залишити хворобу без лікування, вона може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи проблеми з серцем, нервової системи та суглобів.

 


( 1 Голос )