Здоров'я

Експерти назвали смертельний наслідок хропіння

Середа, 19 квітня 2023 Друк E-mail
хропіння
 
Дослідження показало, що люди, які хропуть, майже вдвічі частіше переносять інсульт, ніж ті, хто не хропе уві сні.
 
Інсульт – це небезпечне життя захворювання, що виникає, коли припиняється нормальне кровопостачання мозку. Найбільш поширеним типом є ішемічний інсульт, що наздоганяє людину, коли згустки крові або інші частинки утворюють тромб, який блокує кровоносні судини, що ведуть до мозку. Дослідження, чиї результати опублікував журнал Neurology, показало: до інсульту більшою мірою виявляються схильні люди, які мають проблеми зі сном, включаючи хропіння та інші порушення дихання, а також лагофтальм (очей, що не закриваються повністю).
 
Авторами дослідження стали вчені з Університету Голуея в Ірландії. Ними було проаналізовано дані 2238 осіб, які перенесли інсульт, та 2258, які не страждали від інсульту. У результаті фахівці дійшли висновку про те, що люди, що хропуть уві сні, як і ті, у кого виникають інші порушення сну, вдвічі частіше стикаються з інсультом.
 
"Ризик інсульту збільшується, якщо людина спить занадто багато або занадто мало, спить погано або довго не може заснути, а також хропе і страждає апное уві сні", - цитує дослідників Neurology.
 
Вони уточнили: що більше порушень сну спостерігається в однієї людини, то вище його ризик інсульту. Що стосується тривалості сну, було встановлено: люди, які сплять менше 5 або більше 9 годин, мають більше шансів отримати інсульт порівняно з тими, хто спить в середньому 7 годин.
 
З приводу хропіння було зроблено наступне уточнення: у людей, що хропуть, ймовірність постраждати від інсульту на 91% вище, ніж у тих, хто не хропе. Експерти додали, що людина швидше за все виявиться хропуном, якщо у нього є надмірна вага, вона є курцем або зловживає алкоголем, спить на спині або страждає від апное.
 

( 1 Голос )