Дієти

Названі горіхи, які допоможуть контролювати діабет 2-го типу

Четвер, 27 квітня 2023 Друк E-mail

горіхи

Горіхи - це не тільки смачна закуска, але й корисний продукт для людей, які страждають на діабет другого типу. Дослідження показують, що горіхи можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові та знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, що є одним із побічних ефектів цієї хвороби.

Діабет 2-го типу - це захворювання, коли організм не може виробляти або використовувати інсулін ефективно. Це може призвести до підвищення рівня цукру в крові, що може пошкодити серце, нирки та інші органи.

Горіхи містять багато корисних речовин, таких як білки, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Вони також містять спеціальні речовини, які можуть допомогти знизити рівень цукру в крові та покращити чутливість організму до інсуліну.

В одному дослідженні було показано, що щоденне вживання горіхів протягом 8 тижнів знижувало рівень цукру в крові у людей з діабетом 2-го типу. Інше дослідження показало, що вживання горіхів протягом 12 тижнів сприяло зниженню рівня глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) - це показник контролю рівня цукру в крові на тривалий період часу.

У горіхах є багато жирів, проте більшість з них є багато необхідних для організму ненасичених жирів. Тому, горіхи не тільки допомагають знизити рівень цукру в крові, але також можуть підтримувати здоров'я серця, знизити артеріальний тиск та ризик розвитку серцево-судинних захворювань, які є одним з найбільших ризикових факторів для людей з діабетом 2-го типу.

Горіхи можна вживати у різних формах - в сирій, підсмаженій, засоленій, вареній, а також у вигляді масла та молотого порошку. Проте, важливо пам'ятати про розумне вживання горіхів, оскільки вони містять багато калорій та жирів.

За даними досліджень, щоденне вживання до 2-3 порцій горіхів (приблизно 28 грамів на порцію) може бути корисним для людей з діабетом 2-го типу. Також варто пам'ятати, що горіхи не є єдиним способом контролювання рівня цукру в крові. Для досягнення найкращих результатів важливо приділяти увагу харчуванню в цілому, регулярно займатися фізичною активністю та дотримуватися рекомендацій лікаря.

Які горіхи рекомендують лікарі

Різні види горіхів можуть бути корисні для людей з діабетом 2-го типу. Ось кілька прикладів:

  1. Горіх грецький. Горіхи грецького горіха містять багато корисних речовин, включаючи білки, вуглеводи, жири, вітаміни та мінерали. Вони також містять велику кількість антиоксидантів, які можуть допомогти захистити клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Грецькі горіхи також містять сполуки, які можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові та знижувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

  2. Мигдаль. Мигдаль - це ще один вид горіхів, який може бути корисним для людей з діабетом 2-го типу. Вони містять багато білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів, включаючи магній, який може допомогти контролювати рівень цукру в крові. Мигдаль також містить велику кількість вітаміну Е та антиоксидантів, що може допомогти зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

  3. Фундук. Фундук містить багато білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів, таких як магній та кальцій. Він також містить фітостероли, які можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові та зменшувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

  4. Горіхова суміш. Горіхова суміш - це комбінація різних видів горіхів, таких як горіхи грецькі, мигдалі, фундук, горіхи кеш'ю та інших. Ця суміш може бути особливо корисною для людей з діабетом 2-го типу, оскільки містить різні види горіхів з різною харчовою цінністю. Горіхова суміш містить багато білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів, включаючи магній та кальцій.

  1. Горіхова олія. Горіхова олія містить багато корисних речовин, включаючи насичені та ненасичені жири, вітаміни та мінерали. Вона може бути корисною для людей з діабетом 2-го типу, оскільки може допомогти знизити рівень цукру в крові та зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Отже, горіхи можуть бути корисним додатком до раціону для людей з діабетом 2-го типу, оскільки вони містять багато корисних речовин, які можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові та знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Проте, важливо пам'ятати про розумне вживання горіхів та звернутися до лікаря з будь-якими питаннями щодо харчування та лікування діабету.

 


( 1 Голос )