Новини медицини

Хвороба Лайма: як розпізнати симптоми після укусу кліща

Середа, 24 травня 2023 Друк E-mail

хвороба Лайма

Укус кліща може бути дещо більшим, ніж просто неприємною проблемою під час прогулянки на природі. Деякі кліщі несуть за собою хворобу Лайма, ідентифікація якої є надзвичайно важливою для забезпечення своєчасного лікування та запобігання ускладнень. У цій статті ми розглянемо основні симптоми хвороби Лайма та подамо рекомендації лікарів щодо негайної дії після укусу кліща.

Чому хвороба Лайма так важлива?

Хвороба Лайма, або бореліоз, є інфекційним захворюванням, яке передається через укус інфікованого кліща. Ця хвороба може мати серйозні наслідки для здоров'я, якщо не лікувати її вчасно. У багатьох випадках симптоми хвороби Лайма можуть бути подібними до грипу, що ускладнює діагностику та призводить до затримки початку лікування.

Основні симптоми хвороби Лайма

Рекомендації лікарів:

 1. Еритема мігруюча - це червона пляма, що з'являється на місці укусу через 3-30 днів після контакту з інфікованим кліщем. Ця пляма може збільшуватися в розмірах і мати характеристику кільця.
 2. Грипоподібні симптоми - такі як висока температура, втома, м'язовий біль, головний біль та нежить. Ці симптоми можуть з'явитися протягом декількох днів або тижнів після укусу кліща.
 3. Болі у суглобах - Хвороба Лайма може спричиняти запалення суглобів, що проявляється болями, особливо у колінах, плечах, членах і кульшових суглобах. Ці болі можуть бути інтенсивними і змінювати своє місцезнаходження.
 4. Невідповідність та проблеми з нервовою системою - у деяких випадках, хвороба Лайма може впливати на нервову систему. Симптоми можуть включати головний біль, запаморочення, мурашки у руках або ногах, нервову збудливість, проблеми з пам'яттю та концентрацією.
 5. Кардіологічні проблеми - хвороба Лайма може впливати на серцево-судинну систему, що проявляється швидким серцебиттям, палінням серця, біль у грудях та запамороченням.
  1. Перевіряйте своє тіло після перебування на відкритій місцевості, особливо в лісах або високогірних районах, де кліщі є поширеними. Усуніть кліща якомога швидше, використовуючи пінцет або спеціальні інструменти, і дотримуйтесь правильних процедур безпечного видалення.
  2. Слідкуйте за будь-якими змінами на шкірі, зокрема за наявністю червоної плями або кільця. Якщо ви помітили еритему мігруючу, зверніться до лікаря негайно.
  3. Якщо ви спостерігаєте симптоми, подібні до грипу, після укусу кліща, зверніться до лікаря та повідомте йому про можливий контакт з кліщем.
  4. Зберігайте документацію щодо укусу кліща та симптомів, що виникли після укусу. Це допоможе лікарю здійснити більш точну діагностику і розпочати лікування, якщо потрібно.
  5. Не зволікайте з візитом до лікаря, якщо у вас з'явилися які-небудь зазначені симптоми. Чим раніше виявиться хвороба Лайма, тим ефективніше може бути лікування.
  6. Запам'ятайте, що хвороба Лайма лікується антибіотиками. Призначення лікування повинно здійснювати лікар, і вам слід точно дотримуватися його рекомендацій щодо дозування та тривалості прийому препаратів.
  7. Після лікування продовжуйте спостерігати за своїм станом і звертайте увагу на можливі рецидиви або нові симптоми. Якщо ви помічаєте будь-які зміни, повідомте свого лікаря.
  8. Зверніть увагу на профілактичні заходи щодо укусу кліща, особливо у зоні, де хвороба Лайма поширена. Використовуйте репеленти, носіть захисний одяг та регулярно перевіряйте своє тіло після контакту з природою.

   Своєчасне виявлення і лікування хвороби Лайма є надзвичайно важливими для забезпечення вашого здоров'я та запобігання ускладнень. Будьте уважні до симптомів, які можуть з'явитися після укусу кліща, і не соромтеся звертатися до лікаря для консультації та лікування. Пам'ятайте також про профілактичні заходи, які можуть допомогти уникнути укусу кліща та розповсюдження хвороби Лайма.


( 1 Голос )