Новини медицини |
Ефективність колоноскопії для виявлення раку перебільшена - лікарі |
Четвер, 13 жовтня 2022 |
Вчені з Університету Осло дійшли висновку про те, що колоноскопія не запобігає раку товстої кишки в тій мірі, як це здавалося раніше. Отже, людству потрібно шукати якісь інші способи профілактики небезпечного розладу.
Колоноскопія не є панацеєю від колоректального раку. Дослідження показало, що ця не найприємніша процедура, під час якої в анальний отвір пацієнту вводять кишку з камерою на кінці, у справі виявлення пухлин не дуже ефективніша, ніж проста здача випорожнень в лабораторію. Отже, 45-хвилинне обстеження може і не бути потрібним людям з підозрою на рак.
Раніше існувала думка щодо того, що ефект колоноскопії при виявленні колоректального раку відчутно вищий, ніж при вивченні аналізів випорожнень. Наразі ці аналізи використовуються у програмах скринінгу по всьому світу. Але вважалося, що до 90% випадків колоректального раку можна не допустити за рахунок колоноскопії, а аналізи випорожнень дають не більше 70%.
У ході дослідження 1,2% людей, які не були рандомізовані для проведення колоноскопії, захворіли протягом наступних 10 років на колоректальний рак. У групі, де проходили через колоноскопію, ця кількість становила 0,98%. Отже, колоноскопія скоротила захворюваність на рак всього на 18%, як показав аналіз. У ньому брали участь 95 000 жителів Норвегії, Швеції, Польщі та Нідерландів – проведено найбільше рандомізоване дослідження на цю тему. Вік учасників становив від 55 до 64 років.
( 1 Голос )
|
Додати коментар