Новини медицини

Нова причина старечого недоумства шокувала вчених

Четвер, 06 жовтня 2022 Друк E-mail
хвороба Альцгеймера
 
Дослідження показало, що причиною хвороби Альцгеймера є зовсім не зростання кількості бета-амілоїдних білків, яке скорочення. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Цинциннаті.
 
Американські вчені поставили під сумнів переважну теорію про походження хвороби Альцгеймера. Вважається, що ця невиліковна недуга виникає через скупчення в мозку бета-амілоїдних білків, які сплітаються в бляшки і не дають нейронам обмінюватися інформацією один з одним. І ось тепер дослідники з Цинциннаті дійшли зовсім протилежного висновку, який може перекинути загальноприйняту концепцію старечого недоумства, що розглядається протягом останніх 100 років.
 
 
Дослідники припустили, що бляшки в мозку, які називаються амілоїдними, насправді є наслідком падіння рівня бета-амілоїдів у головному мозку, а не росту. А це падіння відбувається через те, що нормальний білок в умовах біологічного, метаболічного або інфекційного стресу і трансформується в ті ж самі аномальні бляшки.
 
Парадокс полягає в тому, що у багатьох людей з роками накопичуються бляшки в мозку, але далеко не у всіх вони породжують старече недоумство. Проте дані бляшки і залишаються центром уваги досліджень, оскільки саме на них орієнтується більшість експериментальних ліків. Але слід боротися не зі зменшенням амілоїдних бляшок у мозку, а з тим, щоб кількість бета-амілоїдних білків не падала. Саме зниження рівня розчинної форми білка може бути токсичним, як показало дослідження.
 

( 1 Голос )