Новини медицини

Головні ознаки підвищеного холестерину: як розпізнати і як попередити

Понеділок, 05 червня 2023 Друк E-mail

холестерин

Високий рівень холестерину є однією з найпоширеніших проблем здоров'я серця і судин. Підвищений рівень холестерину може стати причиною серйозних ускладнень, таких як серцеві напади і інсульт. Часто люди не свідомі свого стану до тих пір, поки не виникають серйозні проблеми. Тому важливо знати головні ознаки підвищеного рівня холестерину і приділяти увагу профілактиці для збереження здоров'я серця.

Холестерин - це жирова сполука, необхідна для нормального функціонування організму. Однак, коли рівень холестерину перевищує норму, він починає відкладатися на стінках артерій, утворюючи холестеринові здуття, відомі як бляшки. Це може призвести до стенозу артерій, обмежити кровопостачання до серця і мозку, і сприяти розвитку серцево-судинних захворювань.

Ось деякі ознаки, які можуть вказувати на підвищений рівень холестерину:

 1. Болі в грудях: Це може бути ознакою недостатнього кровопостачання до серця через звужені артерії. Болі можуть виникати під час фізичного навантаження або стресу.

 2. Задишка: Якщо артерії, що подають кров до легенів, стануть звуженими або забрудненими холестериновими здуттями, це може викликати недостатнє кровопостачання до легенів, що призводить до задишки.

 3. Болі в ногах: Підвищений рівень холестерину може призводити до звуження артерій нижніх кінцівок, що може спричинити болі, відчуття втоми та важкості в ногах під час ходьби.

 4. Ксантоми: Це жовтуваті або оранжеві вузли, які з'являються на шкірі навколо очей, під очима або на інших ділянках тіла. Вони можуть бути ознакою надмірного накопичення холестерину в організмі.

 5. Проблеми з пам'яттю: Високий рівень холестерину може впливати на кровопостачання до мозку, що може спричиняти проблеми з пам'яттю і концентрацією.

 6. Зміни у жирності шкіри: У деяких випадках високий рівень холестерину може спричиняти появу жирного відкладення на шкірі, особливо на шиї, долонях або надколінних суглобах.

  Якщо ви помічаєте будь-які з цих ознак, важливо проконсультуватися з лікарем для отримання точної діагностики та рекомендацій щодо лікування.

   

Основні способи попередження та контролю підвищеного рівня холестерину

 1. Здорова харчова поведінка: Слід уникати високожирних продуктів, багатих на насичені жири і трансжири, таких як фастфуд, солодощі, фритюр. Замість цього варто зосередитися на раціоні, що включає багато овочів, фруктів, цільнозернових продуктів, риби, яйця, нежирні молочні продукти та худе м'ясо.

 2. Фізична активність: Регулярні фізичні вправи допомагають підтримувати здорову вагу, знижувати рівень "поганих" жирів і підвищувати рівень "хороших" жирів в організмі. Рекомендується проводити щонайменше 150 хвилин помірної аеробної активності на тиждень, пише журнал LadyHealth.com.ua, такими як хода, плавання або їзда на велосипеді.

 3. Контроль ваги: Займайтеся регулярним контролем ваги та зберігайте здоровий баланс. Надмірна вага або ожиріння можуть сприяти підвищенню рівня холестерину.

 4. Відмова від поганих звичок: Куріння і вживання алкоголю можуть погіршувати рівень холестерину та загрожувати здоров'ю серця. Важливо припинити куріння і обмежити споживання алкоголю.

 5. Регулярні медичні огляди: Регулярні візити до лікаря допоможуть контролювати рівень холестерину в організмі. Врачі можуть рекомендувати необхідні тести, моніторинг стану серця і призначення необхідних препаратів.

Пам'ятайте, що підвищений рівень холестерину є контрольованою проблемою, і з правильною діагностикою, лікуванням і зміною способу життя можна досягти позитивних результатів. Регулярний моніторинг, збалансована дієта і активний спосіб життя - це ключі до збереження здоров'я серця і судин.

Зверніться до свого лікаря, щоб отримати більше інформації і конкретні поради, придатні для вашого індивідуального випадку. Збережіть своє серце і дбайте про своє здоров'я!

 


( 1 Голос )