Здоров'я

Підвищений тиск після 40: ознаки, які найчастіше ігнорують

Середа, 24 травня 2023 Друк E-mail

підвищений тиск

Підвищений тиск - одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи, з яким зіткнуться багато людей у певному життєвому етапі. Життя після 40 може бути випробуванням для здоров'я, оскільки багато людей ігнорують попереджувальні симптоми, які вказують на підвищений тиск.

Це серйозне захворювання, яке може мати негативний вплив на серцево-судинну систему і призвести до ускладнень, таких як інсульт або інфаркт. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші ознаки підвищеного тиску, які часто ігноруються, а також рекомендації лікарів щодо їх визнання і вчасного лікування.

  1. Постійна втома та слабкість: Однією з найчастіших ознак підвищеного тиску після 40 років є постійна втома та загальна слабкість. Багато людей приписують ці симптоми звичайному старінню, але вони можуть бути першими сигналами про проблеми зі здоров'ям серця та артерій. Лікарі рекомендують звернути увагу на такі симптоми та консультуватись зі спеціалістом.

  2. Головний біль: Біль у голові може бути іншою найпоширенішою ознакою підвищеного тиску, яку часто ігнорують. Люди можуть приписувати його стресу або напруженню, не зважаючи на те, що він може бути пов'язаний з підвищеним тиском. Головний біль, особливо у вигляді нападів мігрені, може бути попереджувальним сигналом, що ваш тиск знаходиться вище норми. Лікарі рекомендують вести журнал з записами про епізоди головного болю та звернутися до лікаря, якщо вони стають регулярними.

  3. Короткострокове погіршення зору: Підвищений тиск може впливати на здоров'я очей, що може призвести до короткочасного погіршення зору або появи "плаваючих точок" перед очима. Багато людей не приділяють належної уваги цим симптомам, оскільки вони часто зникають самі собою. Однак, це може бути ознакою проблем з кровообігом і потребує консультації з офтальмологом та лікарем.

  4. Порушення сну та безсоння: Підвищений тиск може спричиняти порушення сну та безсоння. Багато людей, особливо жінки після 40 років, можуть приписувати ці проблеми здоров'ю, стресу або змінам у гормональному фоні. Однак, це може бути також результатом підвищеного тиску. Регулярні проблеми зі сном слід вважати сигналом для звернення до лікаря та подальшого обстеження.

  5. Епізоди порушення мови або втрата координації: У разі підвищеного тиску можуть виникати краткочасні епізоди покалічення мови або втрати координації. Це може бути ознакою того, що мозок не отримує достатньо крові і кисню через обмежену пропускну здатність судин. Ці симптоми вимагають негайної медичної уваги, оскільки вони можуть свідчити про серйозні ускладнення, такі як інсульт.

  6. Короткочасна зміна настрою та роздратованість: Підвищений тиск може впливати на настрій і емоційний стан. Багато людей, зокрема жінки після 40 років, можуть помічати короткочасні зміни настрою, роздратованість та тривожність. Ці симптоми можуть бути результатом недостатньої кровопостачання до мозку, що може впливати на емоційний баланс. 

  7. Постійне пульсування у вухах: У деяких випадках, підвищений тиск може супроводжуватися постійним пульсуванням у вухах, яке може бути неприємним і заважати повсякденним заняттям. Це може бути результатом підвищеного кров'яного тиску, що впливає на судини у вухах. 

Підсумки

Ігнорування ознак підвищеного тиску після 40 років може мати серйозні наслідки для здоров'я. Ці ознаки, такі як постійна втома, головний біль, зміни зору, порушення сну, епізоди порушення мовлення або втрата координації, зміни настрою та пульсування у вухах, необхідно враховувати та звертатися до лікаря для відповідного обстеження і лікування.

 

 


( 1 Голос )