Здоров'я

Лікарі розповіли наслідки підвищення рівня сечової кислоти

Четвер, 29 вересня 2022 Друк E-mail
чоловіче здоров'я
 
Якщо організм погано справляється з виведенням сечової кислоти, це може мати різні неприємні наслідки для здоров'я до важких і фатальних.
 
Сечова кислота є побічним продуктом переробки деяких речовин. Здоровий організм зазвичай підтримує її баланс самостійно, виділяючи надлишок сечової кислоти через нирки, кишківник, піт і слину. Якщо він цього не зробить, наслідки можуть бути дуже важкими.
 
Чому підвищений рівень сечової кислоти – небезпечно? 
 
Надлишки сечової кислоти ведуть до утворення кристалів та їх відкладень у суглобах, що сприяє запаленню та порушенню обміну речовин. Типові наслідки цього – подагра та суглобові болі.
 
У свою чергу, Німецьке товариство кардіологів давно припускає, що надмірна сечова кислота збільшує ризик інсульту. Крім цього, вона вважається фактором ризику розвитку діабету, ниркової недостатності та затвердіння артерій.
 
Чому в організмі зростає концентрація сечової кислоти? Часто на це впливають харчові звички та загалом спосіб життя. Зокрема, виведення сечової кислоти з організму уповільнюють пурини - білкові сполуки, які містяться в особливо великих кількостях у певних продуктах харчування.
 
Також до факторів, що порушують розщеплення сечової кислоти, належать ожиріння, зловживання алкоголем, стреси.
 
Як уникнути загострень подагри
 
Чоловіки – у зоні ризику. Вчені з Університету Лімерика виявили, що високий рівень сечової кислоти у крові може скоротити тривалість життя на кілька років. Особливо вразливі чоловіки.
 
"Якщо концентрація сечової кислоти в крові чоловіків перевищує 535 мкмоль/л, очікується скорочення тривалості життя до 11,7 років", - висновок дослідників про це опублікував European Journal of Internal Medicine.
 
Занадто низький рівень сечової кислоти також вважається небезпечним, але це порушення відбувається дуже рідко і зазвичай буває пов'язане з порушенням обміну речовин.
 

( 1 Голос )