Здоров'я

Експерти розповіли, як захиститить від вівкової деградації

Понеділок, 19 вересня 2022 Друк E-mail
спосіб життя
 
Нові дані вчених кажуть, що підтримка активного способу життя забезпечує людям похилого віку профілактику негативних вікових процесів, депресії.
 
Дослідники, які представляють Піттсбурзький університет, констатували, що здатність залишатися активними та інтерес до життя захищають людей похилого віку від вікової деградації, когнітивного занепаду. Висновок про це було зроблено після спостережень за групою із 1800 осіб віком (у середньому) 73 роки.
 
«Літні люди, які ведуть активний спосіб життя, – рано встають, займаються спортом, зустрічаються з друзями, граються з онуками тощо, – мають гостріший розум і менше зазнають розвитку депресії», - цитує наукових фахівців журнал JAMA Psychiatry.
 
За словами провідного автора дослідження Стівена Смагула, активність є основою доброго здоров'я. Тривале лежання у ліжку сприяє продовженню хвороб, тяжких симптомів, страждань.
 
 
Спостереження показали, що учасники, які мали звичку рано вставати та активні протягом 15 годин щодня, найкраще виконували тести, які потребують гарної пам'яті та уваги. Крім того, ці люди були меншою мірою схильні до депресії.
 
«Люди, які не мають стабільного розпорядку дня, часто сидять удома, майже не займаються спортом і переїдають, мали найвищі показники когнітивних порушень і часто страждали від проблем із психічним здоров'ям», - поінформували автори роботи.
 

( 1 Голос )