Здоров'я

Лікарі виявили проблеми з рівнем вакцинації від кору

Середа, 14 вересня 2022 Друк E-mail
вакцинація
 
Вчені з Університету Джорджії встановили, що нинішня стратегія вакцинації навряд чи допоможе позбавитися кору повністю. Автори дослідження переглянули, як роблять щеплення в 93 країнах, де хвороба найбільш поширена.
 
Американські дослідники вирішили вивчити можливість повного зникнення кору і краснухи з землі за рахунок застосування діючої стратегії вакцинації. Вони звернулися до досвіду кампанії щеплень у 93 країнах, де рівень кору та ризик зараження максимальний. Незважаючи на помітне скорочення кількості заражень на кір та краснуху у всьому світі, все-таки існує значний розрив між сучасним рівнем захворюваності та ефективністю вакцинації. Кір – це одна з найбільш заразних респіраторних хвороб, вона поширюється так швидко, що взяти її під контроль складно.
 
 
Базовий коефіцієнт інфекційності R, що визначає кількість людей, яких може заразити навколо себе один носій патогену, при корі становить 18. Для порівняння, при початковому вуханьському штамі коронавірусу він становив всього 3. У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров'я замовила звіт щодо можливості повної ліквідації та краснухи.
 
Оцінки проводилися у співпраці зі стратегічною консультативною групою експертів ВООЗ щодо цих хвороб. Також у них взяли участь фахівці Центрів з контролю та профілактики захворювань США. Використовуючи одразу чотири моделі передачі хвороби та два сценарії вакцинації, вчені встановили, що краснуху нинішніми методами можна ліквідувати, а ось кір не вийде. За цих стратегій не вдається охопити щепленням найменш забезпечених людей у ​​світі.
 

( 1 Голос )