Здорове харчування

Схуднення: Секрети продуктів з низькою енергетичною цінністю

Четвер, 21 березня 2024 Друк E-mail

зелень

Сьогодні багато людей намагаються дбати про своє здоров'я та зовнішній вигляд, тому питання схуднення стає все більш актуальним. Однак, важливий правильний підхід до цього процесу, оскільки він допоможе досягти мети без шкоди для здоров'я. Використання продуктів з низькою енергетичною цінністю може бути важливим елементом в цьому процесі.

Що таке продукти з низькою енергетичною цінністю?

Продукти з низькою енергетичною цінністю - це ті, які мають низьку кількість калорій на порцію в порівнянні з іншими продуктами. Вони зазвичай багаті на воду, волокна та інші поживні речовини, але мають менше жиру та цукрів. Це можуть бути овочі, фрукти, цільнозернові продукти, магері м'ясо, риба, молочні продукти з низьким вмістом жиру тощо.

Роль продуктів з низькою енергетичною цінністю у схудненні

 1. Зниження калорій: Основна ідея схуднення полягає в створенні дефіциту калорій, тобто споживання менше калорій, ніж спалюється. Використання продуктів з низькою енергетичною цінністю дозволяє знизити кількість калорій без необхідності відмовлятися від їжі.

 2. Насичення організму корисними речовинами: Овочі, фрукти та інші продукти з низькою енергетичною цінністю містять вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші корисні речовини, які необхідні для здоров'я. Вони допомагають наситити організм, не додаючи зайвих калорій.

 3. Підвищення термічного ефекту харчування: Деякі продукти з низькою енергетичною цінністю, такі як цільнозернові продукти та багатофункціональні овочі, вимагають більше енергії для їх перетравлення, що сприяє збільшенню термічного ефекту харчування.

 4. Збереження насичення: Волокна, які містяться в багатьох продуктах з низькою енергетичною цінністю, допомагають зберігати відчуття ситості на довший час, що допомагає уникнути переїдання.

 5. Підтримка м'язів: Продукти, такі як біле м'ясо, риба та молочні продукти з низьким вмістом жиру, містять велику кількість білка, необхідного для будівництва та збереження м'язової маси під час схуднення.

Які це продукти?

Продукти з низькою енергетичною цінністю включають у себе широкий спектр продуктів, які мають невисоку кількість калорій на порцію, але в той же час багаті на корисні речовини. Ось кілька прикладів таких продуктів:

 • Овочі: Багаті на воду та волокна, овочі, такі як шпинат, брокколі, помідори, огірки, капуста та інші, є ідеальними продуктами з низькою енергетичною цінністю.
 • Фрукти: Низько калорійні фрукти, такі як яблука, апельсини, груші, ягоди, дині та ананаси, містять багато води, волокон та вітамінів.
 • Цільнозернові продукти: Повністю зернові продукти, такі як квасоля, лущений ячмінь, перловка та кіноа, мають високий вміст волокон та інших поживних речовин.
 • Джерела білка: До них входять курятина без шкіри, індичатина, риба, яйця (зокрема, білок), тофу та інші рослинні джерела білка з низьким вмістом жиру.
 • Молочні продукти з низьким вмістом жиру: Такі як знежирене молоко, йогурт без цукру, та знежирений творог. Вони містять білок та кальцій, але мають низький вміст жиру.
 • Легкі білки: Які містяться у неколючих рибах, таких як тріска, морський окунь та лосось.
 • Низькокалорійні напої: Такі як вода, зелений чай або кава без цукру.
 • Зелені листові овочі: Які, крім того, що містять низьку кількість калорій, також багаті на вітаміни та мінерали.

Висновки

Використання продуктів з низькою енергетичною цінністю є важливою складовою здорового підходу до схуднення. Вони дозволяють знизити кількість споживаних калорій, зберігаючи при цьому насиченість організму корисними речовинами. Однак важливо пам'ятати, що раціональне харчування та регулярна фізична активність також є важливими компонентами процесу схуднення. Звертайтеся до лікарів та дієтологів для отримання індивідуальних порад та рекомендацій.

 


( 1 Голос )