Захворювання

Вчені знайшли причину аутизму в близько 70 генах

Вівторок, 23 серпня 2022 Друк E-mail
гени
 
Американські вчені досліджували ДНК понад 150 000 осіб, 20 000 з яких страждали на розлади аутистичного спектру. Визначено біологічні зміни у мозку, які сприяють розвитку аутизму.
 
Дослідники з медичного центру Маунт-Сінай у Нью-Йорку виявили десятки генів, що тісно пов'язані з аутизмом, що допоможе зробити прорив у справі вивчення цього розладу розвитку. Виявлені понад 70 генетичних варіантів прокладуть шлях до створення нових тестів для діагностики аутизму та його лікування. Пов'язані з аутизмом стану на кшталт синдрому Аспергера торкаються понад 1% всіх дітей, і зараз це цифра в 10 разів більша, ніж 30 років тому.
 
Незважаючи на зростання цього показника, аутизм є все ще маловивченим станом, і потрібно набагато більше часу для встановлення правильного діагнозу. Сім'ї змушені проходити через численні прийоми у лікарів, які дітям проводять один психологічний тест за другим. І хоча такі симптоми аутизму, як гіперактивність чи агресія, піддаються впливу ліків, вилікувати розлад не можна.
 
Тепер американські вчені ідентифікували 72 дуже пов'язані з аутизмом гена і ще сотні, які мають слабші асоціації. Є надія, що це допоможе в майбутньому дослідницьким групам звузити коло напрямів та розробити ефективніші методи діагностики та лікування аутизму.
 

( 1 Голос )