Косметологія

Захист для шкіри у літній період: креми з SPF

Неділя, 28 травня 2023 Друк E-mail

креми з SPF

Літній період завжди асоціюється зі сонцем, відпочинком на пляжі та безтурботними днями на відкритому повітрі. Але, якщо ми говоримо про догляд за шкірою, зв'язаний зі сонцезахисними кремами з SPF, це стає особливо важливим аспектом нашого здоров'я. Тому сьогодні ми хотіли б поділитися інформацією від лікарів про креми з SPF для догляду за шкірою в літній період.

Навіщо нам креми з SPF?

Перш за все, давайте з'ясуємо, що таке SPF. SPF - це скорочення від Sun Protection Factor, що означає фактор захисту від сонця. Він вказує, наскільки добре крем захищає шкіру від ультрафіолетових (УФ) променів, які можуть завдати шкоди шкірі та спричинити попереднє старіння, пігментацію та навіть рак шкіри.

Важливо розуміти, що УФ-промені складаються з двох типів: УФА та УФВ. УФА-промені проникають глибоко в шкіру, спричиняючи попереднє старіння та рак шкіри, тоді як УФВ-промені викликають сонячні опіки. Однак обидва типи променів можуть бути шкідливими, тому важливо захищати свою шкіру від обох.

Тепер, коли ми розуміємо значення SPF, давайте поговоримо про креми з SPF, які є ефективними у догляді за шкірою в літній період.

 1. Вибір правильного SPF: Зазвичай лікарі рекомендують використовувати креми з SPF 30 або вище для надійного захисту від УФ-променів. Вибираючи крем, зверніть увагу на й реальну потребу своєї шкіри в захисті. Якщо ви маєте чутливу або світлу шкіру, можливо, знадобиться ще більш високий рівень SPF.
 2. Широкоспектральний захист: При виборі крему з SPF переконайтеся, що він має широкоспектральний захист, тобто захищає від УФА- та УФВ-променів. Це важливо, оскільки обидва типи променів можуть спричиняти шкоду шкірі.
 3. Водостійкість: У літній період ми часто плаваємо або пітимося, тому важливо вибирати крем з SPF, який є водостійким або водозахисним. Це допоможе підтримувати ефективність захисту навіть під час контакту з водою.
 4. Нанесення і повторне нанесення: Нанесення крему з SPF повинно бути щедрим і ретельним. Рекомендується наносити його за 15-30 хвилин до виходу на сонце і повторювати кожні 2 години або після плавання або великого пітіння.
 5. Вибір правильного типу крему: Існує багато різних типів кремів з SPF на ринку, включаючи креми для обличчя, тіла, губ та спеціальні формули для чутливої шкіри. Виберіть крем, який найкраще відповідає вашим потребам і типу шкіри.
 6. Комбінація з іншими захисними засобами: SPF-крем не є єдиним засобом захисту від сонця. Крім нього, варто використовувати інші захисні засоби, такі як шляпи, сонцезахисні окуляри і захисні одяг. Комбінування різних методів захисту допоможе максимально знизити ризик ушкодження шкіри від сонця.
 7. Увага до інгредієнтів: При виборі крему з SPF зверніть увагу на його склад. Шукайте креми, які містять екрануючі фільтри, такі як оксид цинку або титановий діоксид, які відбивають УФ-промені. Уникайте кремів, які містять шкідливі хімічні речовини або аромати, особливо якщо у вас є чутлива шкіра.
 8. Зважайте на свій тип шкіри: Кожна людина має різний тип шкіри, і це може вплинути на вибір крему з SPF. Якщо у вас суха шкіра, зверніть увагу на креми з вологозберігаючими компонентами. Якщо ви маєте жирну шкіру, оберіть легку текстуру, яка не залишатиме жирний блиск.
 9. Консультація з дерматологом: Якщо у вас є особливі потреби або проблеми зі шкірою, розгляньте можливість консультації з дерматологом. Вони зможуть рекомендувати крем з SPF, який відповідає вашим потребам і забезпечить найкращий захист для вашої шкіри.

 

Зважаючи на широкий вибір кремів з SPF на ринку, журнал жіночого здоров'я LadyHealth підготував для вас список деяких кращих кремів з SPF, які отримали позитивні відгуки від лікарів та спеціалістів у галузі догляду за шкірою:

 

 1. La Roche-Posay Anthelios Melt-In Milk Sunscreen SPF 60: Цей крем має високий рівень SPF і забезпечує широкоспектральний захист від УФ-променів. Він має легку текстуру, не залишає жирний блиск і добре вбирається у шкіру.
 2. Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunscreen SPF 55: Цей крем забезпечує потужний захист від сонця та має матуючий ефект, що особливо підходить для жирної шкіри. Він також має легку текстуру, швидко вбирається і не залишає жирний блиск.
 3. EltaMD UV Clear Facial Sunscreen SPF 46: Цей крем з SPF спеціально розроблений для обличчя та має некомедогенну формулу, що допомагає уникнути появи прищів. Він містить натуральні інгредієнти, такі як ніацинамід і екстракт зеленого чаю, які сприяють зволоженню та заспокоєнню шкіри.
 4. Aveeno Protect + Hydrate Sunscreen Lotion SPF 70: Цей крем з SPF має високий рівень захисту і одночасно забезпечує зволоження шкіри. Він містить активні компоненти, такі як колоїдний овес і гліцерин, які допомагають зберігати вологу в шкірі.
 5. CeraVe AM Facial Moisturizing Lotion SPF 30: Цей крем з SPF поєднує захист від сонця зі зволоженням шкіри. Він містить гіалуронову кислоту та ніацинамід, які покращують гідратацію та текстуру шкіри.
 6. Supergoop! Unseen Sun screen SPF 40: Цей крем з SPF має некольорову, безвагову формулу, що робить його ідеальним для щоденного використання. Він забезпечує захист від УФ-променів і має матуючий ефект, який допомагає контролювати блиск шкіри.
 7. Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50: Цей японський крем з SPF має легку, водянисту текстуру, яка швидко вбирається і не залишає жирний фільм. Він містить розсіюючі компоненти, що роблять шкіру більш рівною та прозорою.
 8. Sun Bum Original Sunscreen Lotion SPF 50: Цей крем з SPF має високий рівень захисту від сонця і має приємний аромат. Він має нетоксичну, гіпоалергенну формулу, яка підходить для чутливої шкіри.
 9. Shiseido Ultimate Sun Protection Cream WetForce SPF 50+: Цей крем з SPF має водостійку формулу, яка активується при контакті з водою або пітінням. Він має легку текстуру і добре захищає шкіру від сонця навіть під час активних фізичних навантажень.

 

Висновки

Загалом, захист від сонця є надзвичайно важливим у літній період. Вибір правильного крему з SPF для догляду за шкірою може допомогти запобігти попередньому старінню, пігментації та іншим ушкодженням шкіри, які можуть бути спричинені УФ-променями. Пам'ятайте про регулярне нанесення крему і комбінування його з іншими захисними засобами, щоб забезпечити максимальний захист вашої шкіри під час літнього сезону.

 


( 1 Голос )