Краса і догляд

Випадіння волосся: експерти назвали причини та способи боротьби

Вівторок, 10 жовтня 2023 Друк E-mail

волосся

Волосся - це не просто окраса та прикраса нашого обличчя та тіла, це єдиний орган, здатний зростати в підшкірному жировому шарі. Наша шевелюра відіграє важливу роль у відображенні нашого здоров'я та самоповаги. Тому, коли ми починаємо помічати, що волосся стає менше, це може призвести до стресу та погіршення самопочуття.

Давайте розглянемо найчастіші причини випадіння волосся та способи їх уникнення.

1. Генетика:

Деяка втрата волосся може бути спричинена генетичними факторами, особливо якщо в вашій сім'ї були випадки алопеції (втрата волосся). Це найпоширеніша причина втрати волосся і важко уникнути. Проте, є деякі методи, які можуть допомогти знизити її наслідки, такі як міноксидил та фінактерід, які рекомендується приймати під наглядом лікаря.

2. Стрес та тривалий психічний навантаження:

Стрес може спричиняти втрату волосся, так як він може впливати на цикли росту волосся. Релаксаційні вправи, медитація, та здоровий спосіб життя можуть допомогти знизити стрес та покращити стан волосся.

3. Недостатнє харчування:

Недостатнє споживання необхідних вітамінів та мінералів, таких як залізо, цинк, біотин, вітаміни групи В, може призвести до втрати волосся. Правильне харчування, різноманітна дієта та, за потреби, вживання вітамінних комплексів можуть покращити стан вашого волосся.

4. Забруднене довкілля та погана якість води:

Забруднене повітря та вода можуть містити шкідливі речовини, які впливають на здоров'я волосся. Важливо забезпечувати належний догляд за волоссям та використовувати продукти для волосся, що захищають від забруднень.

5. Використання агресивних засобів для догляду за волоссям:

Часта укладка волосся гарячими пристроями, фарбування або зачіски, які вимагають натяжки та великого навантаження на волосся, можуть пошкодити їх структуру та призвести до втрати волосся. Рекомендується обирати доглядові засоби та зачіски, які менше травмують волосся.

6. Медичні стани:

Певні медичні стани, такі як анемія, гіпотиреоз, аутоімунні захворювання та інші, можуть бути причиною втрати волосся. Якщо ви спостерігаєте втрату волосся без зрозумілих причин, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Втрата волосся - це серйозна проблема, яка може впливати на психологічне та фізичне здоров'я. Іноді необхідно звертатися до лікаря для діагностики та лікування. Пам'ятайте, що правильний спосіб життя, збалансоване харчування та догляд за волоссям можуть допомогти зберегти вашу шевелюру красивою та здоровою. 

 


( 1 Голос )