Здоров'я дитини

Експерти виявили, що діти не можуть викликати швидку

Середа, 14 вересня 2022 Друк E-mail
діти
 
Дослідження показало, що 91% дітей молодшого шкільного віку не знають, як викликати швидку. Воно проводилося в США.
 
В Америці популярні історії про те, як маленькі діти рятують життя своїм батькам або молодшим братам і сестрам, які перебувають у безпорадному стані через травми або якісь напади, зателефонувавши в швидку допомогу. Проте проведене Американською академією педіатрії дослідження показало, що 91% дітей молодшого шкільного віку не знають, як викликати лікарів чи парамедиків. Вони не знають, як і куди дзвонити, і не розуміють, коли ситуація стає надзвичайною, коли зволікати з викликом швидкої не можна.
 
Дітей провели через симуляцію, коли доросла людина починала задихатися. При цьому поряд на столі лежав мобільний телефон, а в іншій кімнаті напоготові перебував диспетчер, щоб прийняти виклик і проаналізувати, чи здатна дитина виразно розповісти про надзвичайну ситуацію по добре відомому телефону 911. Результати можуть змусити деяких батьків переосмислити виховання дітей, і особливо те, як вчити їх реагувати у небезпечних життя ситуаціях.
 
Менше 50% малюків, які відвідували дитячий садок і перші класи школи, взагалі вважали задуху дорослого надзвичайною ситуацією. І жоден (!) не зміг успішно зателефонувати по 911. Серед учнів других та третіх класів небезпека ситуації розпізнали 80%, але лише 16% із них таки додзвонилися до оператора швидкої та розповіли про те, що відбувається. Один з потужних бар'єрів при виклик екстреної служби звичка людей блокувати свої мобільні телефони паролем.
Діти не в змозі їх увімкнути, вони не здогадуються, що екстрені дзвінки можна здійснювати навіть із заблокованого телефону.
 

( 1 Голос )